Domy z Bali są piękne, urzekające, wyjątkowe i niepowtarzalne…

Mogą zostać wybudowane w stylu klasycznym pod postacią wiejskiej chałupy, lub mogą być domem niezwykle nowoczesnym i funkcjonalnym.

Domy z Bali to wyjątkowe domy… posiadają niepowtarzalny urok. Od zawsze kojarzone z terenami podgórskimi, współcześnie coraz częściej spotykane w każdym rejonie kraju. Nie pełnią już tylko roli wykwintnych karczm, gdzie można dobrze zjeść- dzięki nowoczesnym technologiom, tradycyjny wygląd łączony jest z współczesną funkcjonalnością.

Gallery Factory error: Table '21425941_0000003.wp_vls_gf_nodes' doesn't exist

Wybierane przez przyszłych mieszkańców nie tylko dlatego, że domy z bali są ładne, ale coraz częstszym powodem jest oszczędność. Przede wszystkim:

  • czasu, ponieważ budowane są nawet do 2-3 miesięcy;
  • pieniędzy– ponieważ są bardzo dobrze izolowane co pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu;
  • zdrowia– ponieważ wykonane są w całości z drewna, czyli powstają prosto z natury.
  • Warto mieć na uwadze, że domy z bali nie wymagają do ich budowy tzw. mokrych prac– pozwala to na dokładne sprecyzowanie budowy bez elementu zaskoczenia, szczególnie zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Nic więc dziwnego, że projektanci coraz częściej projektują domy drewniane co świadczy o rosnącym na nie popycie. Możemy znaleźć projekty dopasowane pod każde oczekiwania i praktycznie każdy projekt domu murowanego może mieć swój odpowiednik w domu z bali.

Gallery Factory error: Table '21425941_0000003.wp_vls_gf_nodes' doesn't exist

Zwiększone zainteresowanie tymi domami mocno powiązane jest z rosnącą świadomością społeczeństwa. Utarło się przekonanie, że to co drewniane jest nietrwałe oraz łatwopalne- w końcu drewno służy do palenia. Nic bardziej mylnego. Wystarczy spojrzeć na wiekowe domy bądź kościoły, które mimo stosowania dawnej praktyki budownictwa przetrwały próbę czasu.

Pomimo tego, że domy z bali budowane są w podobny sposób jak ich starsze odpowiedniki, to zastosowanie nowoczesnej obróbki drewna oraz środków zabezpieczających pozwala na trwałe zabezpieczenie domu. Właściwie zbudowane domy drewniane zachowują stopień ognioodporności na podobnym poziomie jak domy murowane.

Koniecznie sprawdź również Nasze realizacje oraz zapoznaj się z przykładowymi wycenami.