Powyżej prezentujemy Państwu nasze przykładowe realizacje domów z Bali. Zachęcamy do kontaktu w celu wyceny indywidualnych projektów. Baza zdjęć sukcesywnie będzie poszerzana o aktualne oraz nowe realizacje, które z pewnością zostaną zamieszczone na stronie. Projekty indywidualne wymagają osobnej wyceny, natomiast realizacja na podstawie projektu została przedstawiona w galerii.

Domy z Bali są wyjątkowe i urzekają swym wyglądem. Wybierane przez przyszłych mieszkańców nie tylko dlatego, że domy z bali są ładne, ale coraz częstszym powodem jest oszczędność. Przede wszystkim czasu, ponieważ budowane są nawet do 2-3 miesięcy; pieniędzy– ponieważ są bardzo dobrze izolowane co pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu; zdrowia– ponieważ wykonane są w całości z drewna, czyli powstają prosto z natury. Warto mieć na uwadze, że domy z bali nie wymagają do ich budowy tzw. mokrych prac- pozwala to na dokładne sprecyzowanie budowy bez elementu zaskoczenia, szczególnie zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Zwiększone zainteresowanie tymi domami mocno powiązane jest z rosnącą świadomością społeczeństwa. Utarło się przekonanie, że to co drewniane jest nietrwałe oraz łatwopalne- w końcu drewno służy do palenia. Nic bardziej mylnego. Wystarczy spojrzeć na wiekowe domy bądź kościoły, które mimo stosowania dawnej praktyki budownictwa przetrwały próbę czasu.

Pomimo tego, że domy z bali budowane są w podobny sposób jak ich starsze odpowiedniki, to zastosowanie nowoczesnej obróbki drewna oraz środków zabezpieczających pozwala na trwałe zabezpieczenie domu. Właściwie zbudowane domy drewniane zachowują stopień ognioodporności na podobnym poziomie jakdomy murowane.