Deska tarasowa

W rozbudowanym zestawie artykułów nie zabrakło różnego rodzaju desek. Sprzedajemy deski przeznaczone do tworzenia elewacji, podbitki dachowej, boazerii. Oferujemy także doskonałe deski podłogowe oraz deski tarasowe wykonane z drewna modrzewia europejskiego, modrzewia syberyjskiego, sosny impregnowanej ciśnieniowo i świerka skandynawski.

Zalety desek z drewna modrzewiowego

Drewno tego drzewa cechuje wysoka odporność na działanie czynników atmosferycznych. Jest także wyjątkowe wytrzymałe, dzięki czemu zmniejszeniu ulega ryzyko mechanicznego uszkodzenia. Z tego powodu modrzew jest też obecnie jednym z najchętniej wybieranych gatunków drewna do układania posadzki tarasowej. Doskonale sprawdza się w umiarkowanym klimacie przejściowym, który charakteryzuje się zmiennością pogody. Gorące, suche lata i ostre zimy, charakterystyczne dla klimatu kontynentalnego, przeplatają się z aurą typową dla klimatu morskiego. Wyróżnia go lekka zima i deszczowe nie najcieplejsze lato. A taki właśnie klimat panuje w naszym kraju. Z tego względu drewno modrzewia to doskonały wybór, który pozwoli cieszyć się pięknie wyglądającym tarasem przez wiele lat.

W naszej ofercie oprócz modrzewiowych desek tarasowych przeznaczonych do zastosowania na zewnątrz, mamy także sosnowe deski podłogowe do wykorzystania we wnętrzach.