DREWNO KONSTRUKCYJNE

DrewBal specjalizuje się w sprzedaży artykułów z wysokogatunkowego drewna. Dostępne w naszym asortymencie produkty zostały wyselekcjonowane pod kątem estetyki i funkcjonalności. Umożliwia nam to proponowanie klientom najlepszych rozwiązań w zakresie wykończeń i materiałów budowlanych z drewna.

W ofercie mamy drewno budowlane suche strugane. Dostępna w naszych magazynach kantówka –elementy drewniane w kształcie czterokątnych listew, które w wyniku obórki zyskały gładką powierzchnię – jest wykonana ze świerku skandynawskiego. Drzewo to rośnie w mroźnych skandynawskich lasach, co nie pozostaje bez wpływu na jego rozwój. Skrócony czas wegetacji sprawia, że jego roczne przyrosty są znacznie mniejsze niż w przypadku drzew z krajów położonych w cieplejszym klimacie. Ma to wpływ na strukturę drewna, które składa się z wielu ściśle przylegających do siebie warstw. Taka budowa nadaje materiałowi większą gęstość, co sprawia, że drewno ma wysokie parametry wytrzymałościowe. Dzięki temu artykuły wykonane ze świerku skandynawskiego to wysokiej klasy elementy konstrukcyjne.

Drewno budowlane – kantówka i słupy

Kantówka, którą oferujemy, wyśmienicie sprawdza się w budownictwie drewnianym, w którym znajduje szereg zastosowań. Za jej pomocą można wznosić różnego rodzaje konstrukcje – od altanek i pergoli, przez tarasy i antresole, aż po więźby dachowe i szkielety domków letniskowych.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy również dodatkową opcję, jaką jest drewno budowlane w formie słupów kwadratowych.