DrewBal specjalizuje się w sprzedaży artykułów z wysokogatunkowego drewna, w tym drewna konstrukcyjnego. Dostępne w asortymencie produkty zostały wyselekcjonowane pod kątem estetyki i funkcjonalności. Dzięki remu proponujemy Klientom najlepsze rozwiązania w zakresie wykończeń i materiałów budowlanych z drewna.

W ofercie mamy drewno konstrukcyjne suche strugane oraz deski tarasowe. Sprzedajemy kantówkę – elementy drewniane w kształcie czterokątnych listew, które w wyniku obórki zyskały gładką powierzchnię. Są one wykonane ze świerku skandynawskiego. Drzewo to, rośnie w mroźnych skandynawskich lasach, co nie pozostaje bez wpływu na jego rozwój. Skrócony czas wegetacji sprawia, że jego roczne przyrosty są znacznie mniejsze niż w przypadku drzew z krajów położonych w cieplejszym klimacie. Ma to pozytywny wpływ na strukturę drewna, które składa się z wielu ściśle przylegających do siebie warstw. Taka budowa nadaje materiałowi większą gęstość, a to z kolei sprawia, że drewno konstrukcyjne ma wysokie parametry wytrzymałościowe. Dzięki temu artykuły te są zaliczane do wysokiej jakości elementów.

Gdzie można wykorzystać oferowane artykuły?

Znajdujące się asortymencie kantówki i słupy kwadratowe doskonale sprawdzą się w budownictwie drewnianym. Mogą tam być wykorzystane na wiele sposobów. Głównie wykorzystuje się je do wznoszenia różnego rodzaju konstrukcji – od altanek i pergoli, przez tarasy i antresole, aż po więźby dachowe i szkielety domków letniskowych.

Zachęcamy do współpracy nie tylko Klientów ze Sławna i Koszalina, ale też z terenu całej Polski.