Wkręty do drewna

Budowanie z drewna wymaga zastosowania różnych technik łączenia elementów. Jedną z nich jest spajanie za pomocą wkrętów. Cechą takich detali jest głęboki gwint o dużym skoku, który umożliwia solidne zakotwiczenie w materiale. W niektórych typach gwintowanie znajduje się jedynie w dolnej części elementu, co zmniejsza się moment obrotowy podczas wkręcania. Wkręty do drewna mają też płaskie główki, dzięki czemu doskonale wtapiają się w powierzchnię deski i nie zakłócają funkcjonalności czy estetyki podłogi lub boazerii. Wkręty z naszej oferty wyprodukowano ze stopów stali lub wykończono ich powierzchnię w procesie galwanizacji. W efekcie są one bardzo wytrzymałe, nierdzewne i doskonale znoszą warunki środowiskowe.

Oferujemy:

  • wkręty ocynkowane „unix”,
  • wkręty ciesielskie z łbem z podkładką,
  • wkręty tarasowe nierdzewne, w powłoce brąz, szary i innych
  • śruby, nakrętki itp.

Kątowniki i inne zamocowania

Budowanie konstrukcji z drewna często wymaga łączenia dużych i ciężkich elementów. Do ich spajania są przeznaczone rozmaite detale z metali. Dzięki nim możliwe jest zawieszanie belek lub mocowanie słupów podporowych. W naszym składzie drewna zapewniamy klientom możliwość wyposażenia się we wszystkie niezbędne materiały tego typu. Dlatego obok takich produktów, takich jak deski podłogowe, drewno konstrukcyjne i budowlane czy listwy wykończeniowe, proponujemy również metalowe mocowania do drewna.

W ofercie mamy:

  • kątowniki, płytki perforowane,
  • wieszaki belki,
  • podstawy słupa wbijane i do betonowania.

Pręty gwintowane

Pręty gwintowane są produktami, które pozwalają na tworzenie mocnych i trwałych połączeń. Wykonuje się je metodą przekładania pręta przez otwory oraz blokowania go za pomocą specjalnych nakrętek, często z uchwytem motylkowym. W przeciwieństwie do tradycyjnych wkrętów pręt gwintowany umożliwia zespolenie materiałów o większej grubości, takich jak belki, kantówki czy inne formy drewna budowlanego. Poza znaczną siłą takiego połączenia jego atutem (szczególnie w przypadku zastosowania nakrętek motylkowych) jest możliwość łatwego demontażu konstrukcji. Dlatego pręty tego typu świetnie sprawdzają się przy budowie rozbieralnych huśtawek, piaskownic czy innych elementów architektury ogrodowej. W asortymencie mamy stalowe pręty gwintowane o różnych rozmiarach, do wykorzystania między innymi w montażu więźby dachowej czy szalunku.